O Internetbankingu

blog a diskuze o online bankovnictví v ČR, bezpečnost, návody, rady a porady

Poštovní spořitelna

| 0 comments

Poštovní spořitelna?

…  nebo Era, nebo Erasvět, nebo Era Portál? Jak to tedy je?

Poslední dobou se mnoho lidí ptá, jak to vlastně je s názvy, resp. značkami Poštovní spořitelna, Era svět, Era, Era Portál …. Jedná se o jednu banku? Jsem jejich klientem, jak se vlastně jmenuje moje banka? Proč internetové bankovnictví Poštovní spořitelny běží na adrese www.erasvět.cz, resp. Era Portál? Proč na tomto webu zmínku o Poštovní spořitelně téměř nenajdeme? Situace se ještě výrazně znepřehlednila v momentě, kdy se ČSOB výrazně odklonila od značky Poštovní spořitelna a celý původní web překlopila na doménu Erasvet.cz. Dále propaguje výhradně značku Era.

Poštovní spořitelna je společný počin ČSOB a České poštyPůvodní záměr spojit silnou banku s širokou nabídkou služeb a pobočky České pošty, které jsou na každém rohu pod novou značku Poštovní spořitelna byl velmi zajímavý. Úspěch na sebe pochopitelně nenechal dlouho čekat a klientů velmi rychle přibývalo. Především těch, které nebylo možné jinak oslovit, ale na poštu chodili téměř každodenně.  Původní smlouva mezi oběma subjekty však vyprší již v roce 2017. Zdá se, že nejistá budoucnost a vrtkavé vyjednávání s politiky, kteří se v Čechách mění jako na běžícím pásu, výrazně pozměnila náhled ČSOB na celou situaci.

Dlouhodobé budování brandu Poštovní spořitelny, tak zcela zjevně pro ČSOB ztratilo půvab a význam. Jen takto lze vysvětlit razantní odklon od značky Poštovní spořitelny a transfer k podpoře značky Era (Era svět), která je majetkem ČSOB.

 

 

 

Era svět, Era apod. jsou obchodními známkami ČSOB.  Zdá se tedy, že s blížícím se koncem smlouvy mezi ČSOB a Českou poštou (2017) se ČSOB výrazně upírá k svému brandu, který má ve svých rukou a zůstane jí i v případě, že se spolupráci nepodaří uzavřít na další období. Možná si tím také vylepšují vyjednávací pozici.

Napsat komentář

Required fields are marked *.