O Internetbankingu

blog a diskuze o online bankovnictví v ČR, bezpečnost, návody, rady a porady

SERVIS24 přihlášení na účet

| 14 Comments

SERVIS24 a bezpečné přihlášení na účet.

Pozor, nyní je tu internetové bankovnictví George.

„SERVIS24 přihlášení na účet České spořitelny“ – jak na to a jak na to bezpečně? Jak se vyvarovat častým bezpečnostním chybám při přihlášení? Na co vše si dát pozor, abychom nechtěně neodevzdali své autentizační údaje do nevhodných rukou? To vše budeme řešit v tomto příspěvku. Máte-li k tématu co říci, nějakou osobní zkušenost, určitě  všichni oceníme váš příspěvek pod článkem. Právě sdílení zkušeností a vzájemná diskuze mezi námi,  samotnými uživateli slučby SERVIS24 je hlavním posláním těchto stránek.

Internetbanking České spořitelny SERVIS24 je naprosto bezpečný!

Nenechte se níže uvedeným textem znervóznit, SERVIS24 je bezpečnostně na nejvyšší možné úrovni a odpovídá nejvyšším současným standardům. Je však nutné předejít zbytečným, hloupým a většinou známým chybám, kterých se někteří klienti mohou dopustit!!! Slovo „hloupým“ chybám možná nebylo použito správně, protože na běžného uživatele internetového bankovnictví bez speciálních znalostí internetové bezpečnosti občas líčí své pasti velmi inteligentní a z IT pohledu velmi zdatní soupeři. Proto je nutné v tomto ohledu mít hlavu plně otevřenou a reagovat na jakékoliv informace, které by mohly znamenat určité bezpečnostní riziko.

Přihlášení na účet je vždy mírným rizikem

V momentě přihlášení do libovolné internetové služby existuje zvýšené riziko, že se staneme obětí pokusu o zcizení našich hesel, uživatelských jmen, klientských čísel apod. Zvláště starší generace je v tomto ohledu velice naivní a tedy ohrožená. V této chvíli je balon na naší straně a musíme tedy postupovat obezřetně. Když vám někdo ukradne heslo, které si píšete na peněženku, tak vás neochrání ani ten nejdokonalejší a nejbezpečnější bankovní systém.

SERVIS24 přihlášení na účet, související chyby a následná ohrožení

Zapamatujte si vše, co zde zmíníme. Ve většině případů jsou používány stejné triky, často jen převlečené do jiného kabátu.

Přihlášení na účet servis24 realizujte jen prostřednictvím bezpečného počítače

Bezpečný počítač by měl mít aktualizovaný OS, ale i další SW komponenty, jako antivirová ochrana, spamová ochrana apod. Veřejný počítač např. v internetové kavárně je naprosto nevhodný. Běžně v nich narazíte na jednoduchý SW, který třeba jen ukládá co bylo zmačknuto na klávesnici. Takto snadno za 24 hodin může potenciální útočník nachytat řadu hesel do všemožných služeb, včetně vašeho internetbankingu.

Svědomitě chraňte svá hesla pro přihlášení kamkoliv

Nikdy si je nikam nepište, neposílejte je nikam mailem. Především ne společně s klientským číslem, nebo uživatelským jménem. Je-li to nutné pošlete mailem username a následnou sms heslo. Dávejte si pozor na vizuální odečtení „z prstů“. Uvědomte si, že je velmi snadné na vaší klávesnici namířit mobilní telefon či webovou kameru, která dnes stojí 100 Kč.

Heslo pro přihlášení do služby SERVIS24 by mělo být silné

Nepoužívejte jednoduchá hesla, nebo blbosti typu datum narození dcery. V hesle kombinujte všemožné znaky, čísla, malá a velká písmena. V případě internetového bankovnictví je vhodné i takováto silná hesla často měnit, doporučuji 4x za rok.

Přihlášení realizujte jen na oficiální stránce banky, tedy na www.servis24.cz.

Nikdy nevkládejte údaje do formulářů zaslaných mailem a to i když se mail tváří jako že je od České spořitelny. Banky to nikdy touto formou nedělají!!! Bezpečně se přihlásit na účet SERVIS24 Internetbanking můžete zde. SERVIS24 přihlášení na účet – náhled oficiálního formuláře:

Pro zvýšení bezpečnosti využijte autorizační SMS, nebo klientský certifikát

Bezpečnost můžete zvýšit několika způsoby, resp. dvěma hlavními. Přihlášení k účtu SERVIS24 je možný 3-mi základními metodami.

 • SERVIS24 přihlášení na účet prostřednictvím hesla

 • SERVIS24 přihlášení na účet prostřednictvím hesla a potvrzené autentizační SMS

 • SERVIS24 přihlášení na účet prostřednictvím bezpečnostního certifikátu (čipové karty)

Pravidelně sledujte bezpečnostní pravidla zveřejněná přímo Českou spořitelnou

Studujte aktuální Informace o bezpečnosti přímo na stránkách České spořitelny.

 SERVIS24 přihlášení na účet konec příspěvku, pokračujte v diskuzi níže, nebo pro George přihlášení zde..

14 Comments

 1. nejde mi odblokovat přístup na učet. Ale přes mobil to šlo hravě děkuji

 2. Vždy mám problém najít tu správnou stránku,pokaždé mě to pošle na reklamu o té službě,není tam toho moc,nejde se v tom vyznat!

  • Dobrý den,
   přečtěte si prosím pozorně ostatní příspěvky, děkiji.

 3. Dostat se k přihlášení je děs.

  • Dobrý den pane Jároš,
   myslíte přihlášení na Váš účet u České spořitelny SERVIS24? Jestli se chcete přihlásit k Vašemu internetovému bankovnictví SERVIS24 na našich stránkách, tak jste klasickým případem ohroženého zákazníka, který by mohl zadat své přihlašovací údaje i na jiném místě než u své banky! Myslím, že pozorné pročtení našeho blogu, který se zaměřuje na bezpečnost internetbankingů by Vám opravdu velmi pomohlo. Udělejte si na to čas, určitě Vám pomůžeme předejít některým rizikům.

  • Nevim zda si csas dela se zakazniku legraci je to sama rekama , ale prihlasit se nelze , hledam moznost prihlaseni a je to stale dokola , zamyslete se a vyhazjte u Vai reklamu a udelejte jasny manual jak se prihlasit na ucet e to opravdu hrozne.

 4. když potřebuji rychle něco zaplatit tak to prostě nejde…

  • Přesně nerozumím. Když chcete něco zaplatit pomalu, tak to jde?
   :))

 5. Kdyz potvrzuji platby sms kodem, tak mi nic nehrozi! Tak nevim o jakych rizicich mluvite???

  • Máte pravdu jen částečně. Pravdou je, že autorizace sms značně zvyšuje úroveň zabezpečení a doporučujeme ji rozhodně privátním osobám k autorizaci jednotlivých a ne příliš četných plateb. Uvědomte si ale, že telefon může být zcizen. Také je nutno si uvědomit, že chytré telefony jsou dnes velmi komplikovaná zařízení a stejně tak zranitelná, jako například váš domácí počítač. Existuje celá řada nepřátelských aplikací, které dokážou běžet na tzv. „pozadí“ a ani si toho nemusíte všimnout. Je nutné telefon udržovat v aktuálním stavu, chránit antiviry apod. Při dodržování elementárních bezpečnostních pravidel pak bude vaše přihlášení na účet SERVIS24 bezpečné. O zmíněných pravidlech ovšem musíte nejprve vědět, proto jsme vybudovali tento blog.

 6. nemohu se připojit

 7. Co Je přesně phishing o kterém se pořád píše? Hrozí mi něčím?
  Děkuji H.

  • Phishing je podvodnou praktikou, která má za snahu získávání citlivých údajů jako např. hesla, čísla kreditních karet apod. Rozhodně se jedná o něco, co lidi ohrožuje! Je důležité si uvědomit, že Phishing může mít nekonečně mnoho forem a podob. Je to limitováno jen nápaditostí a záměry autorů. Více o Phishingu si přečtěte zde. Každopádně se jedná o výborný dotaz, protože nejhorší je se nezeptat a následně na něco podobného naletět!!!

Napsat komentář

Required fields are marked *.