O Internetbankingu

blog a diskuze o online bankovnictví v ČR, bezpečnost, návody, rady a porady

Americká hypotéka

Americká hypotéka je hypoteční úvěr, který není účelově vázán. Jedná se o neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k vaší nemovitosti. Takto získané finance můžete využít k uspokojení všech svých potřeb, není tedy určen vyloženě na nákup nemovitosti, pozemku, provedení rekonstrukce apod. Oblíbenou variantou je situace, kdy si takto starší lidé zajistí určitou „rentu“, kterou mohou dostávat až do své smrti.


Výhody americké hypotéky

Možnost využití finančních prostředků pro jakékoli účely,  většinou bance ani nemusíte oznamovat, za jakým účelem si americkou hypotéku zřizujete

Nevýhody americké hypotéky

Za zapůjčenou hotovost ručíte nemovitostí a je tu tedy reálné riziko, že o ni přijdete. Možnost využít finančních prostředků pro jakékoliv účely k sobě váže nemožnost čerpat na hypotéku státní podporu nebo si odečíst úroky z daní, jak je to běžné při standardní hypotéce. Tato možnost nenastane ani v momentě, kdy je americká hypotéka použita účelově, tedy na bydlení. Sazby u těchto neúčelových úvěrů jsou výrazně vyšší než u klasických účelových hypoték. Některé banky mají nastavenou maximální výší půjčky a to bez ohledu na hodnotu vaší zastavené nemovitosti.