O Internetbankingu

blog a diskuze o online bankovnictví v ČR, bezpečnost, návody, rady a porady

Online bankovnictví v ČR

Internetové bankovnictví ( interentbanking, online bankovnictví, přímé bankovnictví) je v dnešní době standardem, který požadujeme od každé banky, kde si založíme účet.

Internetové bankovnictví je naprostým fenoménem současného bankovnictví.

Osobní návštěva bankovní pobočky je dnes již velmi nevšedním zážitkem, vše vyřídíme z pohodlí vytopeného domova či kanceláře. Dokonce se nemusíme omezovat provozní dobou, internet je k dispozici 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Internetové bankovnictví dnes musí nabídnout každý hráč na českém bankovním trhu, jinak by byl naprosto nekonkurenceschopným. Prostě to již vyžadujeme!Tento blog by nám všem, klientům bank a uživatelům internetového bankovnictví, měl pomáhat sdílet poznatky, diskutovat, radit si a společně předcházet bezpečnostním rizikům, která bohužel na internetu vždy existují. Určitá rizika a nutnost dodržovat určitá bezpečnostní pravidla je daní za pohodlí obsluhy z domova, práce, chalupy, z dovolené v alpách, nebo u moře. Svůj účet můžeme dokonce ovládat z tramvaje, vlaku či metra cestou do práce.

Klíčovým momentem, kdy nám hrozí zvýšené riziko je moment přihlášení do jednotlivých bankovních systémů. Jedná se totiž o moment, kdy musíme sdělit své autentizační údaje, tedy především heslo, uživatelské jméno, nebo klientské číslo apod. To samozřejmě láká mnoho lidí, kteří nemají jen čisté úmysly :)) Proto se tématice přihlášení budeme věnovat podrobněji.

Tak tedy čtěte, pište, diskutujte a ptejte se ostatních.

Napsat komentář

Required fields are marked *.