O Internetbankingu

blog a diskuze o online bankovnictví v ČR, bezpečnost, návody, rady a porady

mBank přihlášení k účtu

| 0 commentsmBank je mladou dravou, ale také naprosto bezpečnou moderní bankou, což platí i pro její nové internetové bankovnictví. Tak, jako u ostatních bank, je ale nutné přihlášení do systému mBank věnovat určitou pozornost a dbát několika základních bezpečnostních pravidel. Pozorně si přečtěte tento článek, který vám pomůže předejít rizikům, která na internetu číhají.

Přihlášení k účtu mBank v novém

Přihlášení k účtu mBank je dnes ještě snadnější. Měli jste problém si zapamatovat své přihlašovací jméno? Už se vám to nestane. V nastavení nového internetového bankovnictví si nyní můžete zapnout přihlášení prostřednictvím čísla vaší aktivní platební karty. Přihlašovací jméno tak máte stále u sebe.  Ještě lepší je možnost zvolit si uživatelské jméno zcela dle vlastního výběru, což nové internetové bankovnictví mBank také umožňuje. Jedinou podmínkou je, že musí být minimálně 8 znaků dlouhé, tedy bezpečné a nesmí už být systému mBank obsazeno. Jakmile uživatelské jméno jednou využijete, už ho nemůže použít nikdo jiný. V případě mBank není k přihlášení požadována SMS autentizace. Tu následně budete potřebovat pro každou aktivní operaci na vašem účtu, jakou jsou např. platby.

Jak se přihlásit do nového internetového bankovnictví mBankPřihlášení zůstalo nezměněno, použijte tedy svoje ID klienta a heslo jako doposud. Navíc máte nyní možnost přihlášení s využitím čísla karty nebo s vlastním, vámi vytvořeným uživatelským jménem. Jak píšeme výše, je nutno dávat pozor na několik maličkostí, abychom případným vetřelcům příliš nevycházeli vstříc.

Zásady bezpečnosti pro přihlášení a práci s internetbankingem

Pro více informací a především pro jejich pravidelnou aktualizaci na téma bezpečnosti doporučujeme občas navštívit přímo stránky mBank, které se bezpečnosti věnují. Základním pravidlům a rizikům se budeme věnovat podrobněji.

Vždy se ujistěte, že jste na oficiálních stránkách mBank

 • Pouze na oficiálních internetových stránkách mBank, tj. na http://www.mBank.cz, je mBank, pomocí šifrovaných protokolů a ochranných certifikátů, schopna zajistit ochranu vašich dat.
 • mBank přihlášení k účtu realizujte vždy jen z oficiálního webu banky, nikdy nezadávejte vaše údaje k účtu na jiných webech. To se týká jakékoli aktivity s účtem jako žádosti o produkty apod.
 • Taktéž žádosti o schůzku realizujte jen z webu mBank, jinak nemáte jistotu s kým se potkáte a kdo vám nabídne výhodnou půjčku :))

Vždy si vybírejte jen bezpečná hesla pro přihlášení k účtu mBank

 • Heslo si nikam nepoznamenávejte, neprozrazujte ho dalším ani blízkým osobám a pravidelně jej měňte (obecně se doporučuje pro internetové bankovnictví měnit heslo každé 3 měsíce). Hesla nikdy neposílejte e-mailem, ani když to vypadá, že o to požádala přímo banka. Banky to nikdy nedělají!
 • Heslo musí obsahovat min. 8 znaků, max. 20 alfanumerických znaků (povoleny v mBank jsou písmena bez diakritiky, čísla, tyto speciální znaky  !@#$^*()_+-=`[]{}|;:,./? a mezera)
 • Používejte různé typy znaků, jejich kombinace – malá a velká písmena, číslice, pokud je to možné tak i interpunkční znaménka, symboly, mezery …..
 • Dočasné, tj. jednorázové, heslo nesdělujte po telefonu, neposílejte jej mailem, operátor mLinky při aktivaci kanálu požaduje 3 náhodně vybraná čísla z hesla pro mLinku. Přístupové heslo do internetového bankovnictví nesdělujte po telefonu nikdy a nikdy jej nezasílejte e-mailem.

Dávejte si pozor na phishing

 • Phishing může mít celou řadu forem a podob. Občas se objeví na internetu virus (trojský kůň), který napadne váš počítač a můž následně měnit obsah stránek, které si prohlížíte.
 • Buďte obezřetní, mBank po vás nikdy nebude chtít abyste převedl své prostředky na účty jiných zákazníků, ani vás nebudeme vybízet zadat údaje ke kartám apod.
 • Trojský kůň může měnit obsah stránky, kterou klient vidí po přihlášení do internetového bankovnictví. Namísto seznamu produktů se může objevit žádost o vrácení finanční částky, která prý byla neoprávněně připsána na účet zákazníka, nebo jinak znějící pokus s podobným cílem.
 • Jak se bránit? Především buďte opatrní, používejte zdravý rozum a pamatujte si, že banka nikdy nebude vyžadovat, abyste převedli svoje peníze na účty jiných zákazníků, ani vás nebude vybízet zadat údaje ke kartám. Také nikdy nebude žádat zaslání hesla emailem ani jeho zadání do emailem zaslaného formuláře. Používajte aktualizovaný operační systém, antivirový program a firewall-em. V případě jakéhokoli podezření, kontaktujte zákaznické call-centrum mLinka (844 777 000).

Další pravidla pro přihlášení a práci s internetovým bankovnictvím mBank

 • V případě šablon, které si sami tvoříte pro zadávání různých operací si sami vyberete, jestli jejich provádění bude podmíněno potvrzením autentizačním SMS kódem nebo nikoliv. Takto si lze pohlídat například tak ožehavou operaci, jako příkaz k platbě.
 • Přihlášení k účtu mbank realizujte jen z oficiálních stránek mBank, tedy z http://www.mBank.cz
 • Všechny aktivní operace nebo úpravy musíte vždy potvrdit heslem z autentizační SMS, jejíž odesílatel je buď mBank-CZ (platí pro T-Mobile a O2) nebo +6011 (platí pro Vodafone). Autorizační SMS jsou číslovány v rámci jednoho dne, obsahují popis zprávy a jsou jednorázové. Pouze při nastavování předdefinovaných příjemců si můžete zvolit možnost potvrzení příkazů heslem z autorizační SMS zprávy nebo bez něj.

Na stránkách banky si dále přečtěte např. o mLince, o emailové komunikaci a o pravidlech pro mobilní telefony.

Přihlášení k účtu – poprvé

První přihlášení k účtu mBank

Pro první přihlášení budete potřebovat dočasné identifikační údaje z aktivačního balíčku, který jste obdrželi od banky v papírové formě při podpisu smlouvy buď v bance, nebo prostřednictvím kurýra. V baličku dostanete dočasný identifikátor (7 číslic), dočasné heslo na internetbanking (10 číslic), dočasné heslo pro mLinku (6 číslic) a návod na použití. Platnost tohoto balíčku není omezena, respektive je omezena prvním přihlášením. Pro přesný postup pro první přihlášení doporučujeme shlédnout následující video.

Napsat komentář

Required fields are marked *.